Български туристически съюз

АЛМА ХОЛИДЕЙЗ - конкурентното качество на цени и условия без конкуренция !
Начало Форум

Търси в сайта!

Добре дошъл, Гост
Потребителско име Парола: Запомни ме
  • Страница:
  • 1

ТЕМА: Музеен комплекс Цали Мали град - с. Белчин

Музеен комплекс Цали Мали град - с. Белчин преди 2 години, 7 месеца #2811

• kto3
  • Извън линия
  • Platinum Boarder
  • ***Gold Badge; 10 върха
  • Коментари: 347
Ако някой минава през Самоков му препоръчвам да посети с. Белчин, в което се намира Музеен комплекс Цали Мали град.Музейчето е малко, но добре подредено. Екскурзовода- бай Димитър ни посрещна добре и ни разказа всичко за музея с голям ентусиазъм. До музея се намира и църквата Света Петка, която също си заслужава да посетите. Входа е 1 лв. и 0,50 лв. за ученици и пенсионери. Работи от 9:00 до 17:00, почивен ден - Понеделник. Над комплекса има останки от крепост, която до 2 години ще я възстановят напълно, която също можете да посетите.

picasaweb.google.com/110668074902567034399/nLvaPI
Последна редакция: преди 2 години, 7 месеца от kto3.
Следният потребител/и Ви каза "БЛАГОДАРЯ": Gloripeace, Планинец

Отговор: Музеен комплекс Цали Мали град - с. Белчин преди 1 година, 7 месеца #3247

• ponpom
  • Извън линия
  • Junior Boarder
  • 103 / 104
  • Коментари: 25
В момента се строи асансьор до крепостта. Пътят на кабината ще е с дължина 280метра и ще е с доста голям наклон. Няма да върви вертикално като асансьор, а ще по релефа на хълма - нещо като асансьора до крепостта в Залцбург - Австрия. Очекве се да у нещо наистина уникално за България...
Следният потребител/и Ви каза "БЛАГОДАРЯ": Планинец

Отговор: Музеен комплекс Цали Мали град - с. Белчин преди 1 година, 3 месеца #3549

• krasimir2013
  • Извън линия
  • Gold Boarder
  • **10/100 0/10
  • Коментари: 277
www.carimaligrad.com-официален сайт
10/100

Отговор: Музеен комплекс Цали Мали град - с. Белчин преди 1 година, 2 месеца #3613

• RemembeR
  • Извън линия
  • Junior Boarder
  • Коментари: 27
Бях там преди месец и съм страхотно очарована от мястото, крепостта и състоянието на обекта. Има къща- музей, която е под крепостта и в нея са печатът и марка, уредникът й е много любезен и билета за крепостта важи и за музея. Цените мисля, че са 2лв за възрастен и 1лв за студенти като през лятото са до 19ч. Ансансьорът е вече изграден и имаше доста голяма опашка за него, но ние се отказахме, след като разбрахме, че цената му е 4лв за двете посоки (лифта на Симеоново е 8лв. за много по- голямо разстояние) има екопътека, която е направена доста добре - има достатъчно пейки, беседки и настилката е добра, качихме се за около 30мин. с няколко почивки. Крепостта е реставрирана и е в отлично състояние, има табели навсякъде, екскурзоводи, които обясняват. В пространството около крепостта има страхотни места за отдих, пикник и детски кътове. Страхотно си изкарахме, изключително приятно изненадана останах от комплекса и се надявам да отстане задълго в това си състояние!
30/100
"Пътуването е единственото нещо, за което даваш пари, но те прави богат!"
Следният потребител/и Ви каза "БЛАГОДАРЯ": Планинец

Отговор: Музеен комплекс Цали Мали град - с. Белчин преди 9 месеца, 1 седмица #3921

• RemembeR
  • Извън линия
  • Junior Boarder
  • Коментари: 27
В неделя 16.02 отново посетих обекта. Изненадах се, че цените на билетите вече са двойни! За възрастен е 4лв, а за учащи 2. Сувенирните магнити са едни от най- скъпите, на които съм попадала!
30/100
"Пътуването е единственото нещо, за което даваш пари, но те прави богат!"
  • Страница:
  • 1
Време за зареждане на страницата: 0.52 секунди